ADR

ADR - pavojingų krovinių gabenimas

ADR yra sutartis, kurioje reglamentuotas pavojingų krovinių vežimas Europoje. Joje apibrėžtas tokių krovinių pakavimas, apsaugojimas bei būtinas medžiagų ženklinimas – pavojingi kroviniai negali būti gabenami taip, kaip įprasti. Pavojingų krovinių vežimas įmanomas tik tada, kai įmonė turi ADR serfitikatus.

Tai reikalinga todėl, kad pavojingų krovinių vežimas – gerokai sudėtingesnis procesas, mat pavojingais laikomi tie kroviniai, kurie juos neatsargiai vežant ar saugant gali sukelti apsinuodijimus ar susirgimus, tapti žmonių ir gyvulių apdegimų, sprogimo arba gaisro priežastimi. Tokių pavojingų krovinių pervežimas gali sukelti kitų gabenamų daiktų, statinių ar įrenginių gedimą, be to, toks krovinys gali užteršti aplinką. Tai priežastys, kodėl pavojingų krovinių pervežimas vykdomas tik turint ADR pažymėjimą, užtikrinantį, kad pavojingų krovinių gabenimas bus vykdomas laikantis visų tarptautinių organizacijų apibrėžtų reikalavimų.

Reguliariai pavojingus krovinius gabenančios įmonės privalo turėti šios srities konsultantą, o jos vairuotojai kas penkerius metus sėkmingai baigti specialius kvalifikacijos kėlimo kursus.

Tokių krovinių pervežimas dėl visų šių priežasčių turėtų būti patikėtas tam partneriui, kurio teikiamos transporto paslaugos apima ir garantiją, kad pavojingas krovinys, paimtas iš siuntėjo, pasieks gavėją sėkmingai ir saugiai. Transporto bendrovė „Siramis“ gali užtikrinti, kad pavojingų krovinių pervežimas atliekamas laikantis visų Lietuvos ir Europos Sąjungos reikalavimų bei galiojančių įstatymų.

ADR
Skirtingi pažymėjimų tipai

Skirtingi pažymėjimų tipai

ADR kroviniai yra skirtingų rūšių. Priklausomai nuo tipo, skiriasi ir transporto paslaugos, kurias galima suteikti, ir tai, koks krovinys gali būti vežamas.

Pavyzdžiui, 2 pavojingumo klasė numato, kad vežamos dujos, 3 – degiosios skystos medžiagos, 4 - degios kietos medžiagos, 5 – oksiduojančios medžiagos, 6 – toksinės, 8 – ėdžiosios, 9 – kitos pavojingos medžiagos.]

„Siramis“ negali gabenti tik 1 (išskyrus 1.4S klasifikacinį kodą – pvz. tuščios šovinių tūtelės) ir 7 klasės pavojingų krovinių. Tai atitinkamai sprogstamosios medžiagos ir radioaktyviosios medžiagos.

Ypatingas dėmesys kroviniui

Pagal Lietuvos transporto saugos administracijos nurodymą, pavojingų krovinių vežimas yra visų šalių – vežėjo (vairuotojo), siuntėjo ir gavėjo – atsakomybė, tad tokių krovinių transportavimas UAB „Siramis“ veikloje užima ypatingos svarbos vietą. Tokių krovinių vežimas, visų pirma, reikalauja ypatingų atsargumo priemonių.

Pavyzdžiui, pavojingų krovinių siuntėjas turi tinkamai klasifikuoti medžiagą, ją supakuoti bei pažymėti pagal nustatytus reikalavimus, o taip pat vežėjui pateikti duomenis bei kitus dokumentus – leidimus, pranešimus, sertifikatus ir kt.

Vežėjo atsakomybė ne ką mažesnė: jis turi žinoti krovinio vežimo sąlygas, keliamas grėsmes bei transportavimo riziką. Pavojingų krovinių pervežimas vykdomas UAB „Siramis“ specialistams suplanavus specialų maršrutą, pasirinkus pačius tinkamiausius ir greičiausius kelius, numačius kitas aplinkybes. Transporto bendrovės specialistai pasirūpina, kad krovinių transportavimas būtų baigtas iš anksto numatytu ir klientui pažadėtu laiku.

UAB „Siramis“ teikiamų transporto paslaugų sąraše – pavojingų krovinių pervežimas Europoje. Taip pat ir pavojingo krovinio pervežimas Lietuvoje.

Tranzito skaičiuoklė

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.
Sutinku