3PL LOGISTIKA

3PL logistika, dar kitaip pavadinama trečiųjų šalių logistika, kartais dar įvardijama ir kaip kompleksinės logistikos paslaugos. Ši paslauga aktuali tuomet, kai transporto įmonių klientams reikalingas ne tik krovinių pervežimas, bet ir daugiau įvairių transporto paslaugų. Jeigu anksčiau ne vienai gamybos ar prekybos įmonei atrodė, kad finansiškai optimaliausias sprendimas yra nuosavas logistikos padalinys, šiandien tokį sau gali leisti tik reta kuri bendrovė. Priežastis paprasta – ekonomiškai tikslingiau yra ne kurti ir išlaikyti padalinį pačiai įmonei, o perduoti šiuos darbus didelę patirtį turinčiai patikimai įmonei.

Pirmiausia dėl to, kad nuosavo logistikos padalinio turėjimas nėra vien tik galimybė vežti krovinius savarankiškai. Tai reiškia ir transporto parko formavimą ir valdymą, kvalifikuotų specialistų samdymą, užtikrinimą, kad krovinys bus vežamas laikantis visų reikalavimų ir įstatymų. Įmonei, kurios pagrindinė veikla ne logistika, tokie procesai sudėtingi ir apsunkinantys pagrindinę veiklą. Štai kodėl prireikus logistikos ir transporto ekspertų, verta reikiamus procesus patikėti išoriniam partneriui – transporto paslaugos profesionalams, išmanantiems 3PL logistiką. Tą puikiai sugeba dvi dešimtis metų šalies transporto rinkoje dirbanti UAB „Siramis“, valdanti nuosavą 100 naujų ir apynaujų vilkikų parką, turinti nuosavą logistikos sandėlį ir įsikūrusi greta Panevėžio aplinkkelio.

3PL LOGISTIKA

Siūlo įvairius sprendimus

3PL logistika apima pačias įvairiausias veiklas, pradedant tiesiog krovinio perėmimu, jo sandėliavimu ir pristatymu pirkėjui. UAB „Siramis“, sukaupusi daugybę patirties ir žinių šioje sferoje, siūlo kur kas platesnę 3PL logistiką. Transporto bendrovė gali paimti krovinį iš tiekėjo, jį supakuoti, sandėliuoti, pristatyti į reikiamą vietą. Ir ne tik tai. Kadangi kiekvienas įmonei priklausantis sunkvežimis turi sustiprintas puspriekabes su XL sertifikatais, o visi įmonės transporto vairuotojai turi pavojingų krovinių vežimo leidimus, „Siramis“ gali imtis kur kas sudėtingesnų krovinių pristatymo sprendimų.

Pavyzdžiui, „Siramis“ gali pasiūlyti maršruto planavimo paslaugą, kadangi įmonėje dirba tikri savo srities profesionalai, galintys įvertinti visus kliento poreikius ir suplanuoti greičiausią, patogiausią kelią. Be to, kadangi visuose sunkvežimiuose įdiegta GPS sistema, o visą transporto parko judėjimą stebi išmani autoparko valdymo įranga, „Siramis“ gali pasiūlyti krovinių sekimo realiu laiku paslaugą. Be to, 3PL logistikos paslaugą užsisakiusiam klientui UAB „Siramis“ priskiria vadybininką, kuris ne tik akylai stebi, kad logistikos paslauga būtų įgyvendinta be menkiausio nesklandumo, bet drauge gali atsakyti ir į visus kilusius klausimus.

Jeigu krovinį prireiks perkrauti, „Siramis“ gali pasirūpinti, kad būtų atlikti krovos darbai. Taip pat, prireikus sandėliavimo paslaugos, „Siramis“ pasiūlys nuosavą logistikos sandėlį.

3PL paslaugą užsisakiusiam verslo partneriui nereikės sukti galvos ne tik dėl krovinių transportavimo, sandėliavimo ir pan. Jam nereikės ieškoti personalo, galinčio atlikti kur kas smulkesnius darbus. Pavyzdžiui, užklijuoti reikiamas etiketas, banderoles, perpakuoti krovinį, suskirstyti į mažesnes siuntas, sugrupuoti taip, kaip reikia krovinio gavėjui. Tai, kas logistika neužsiimančiam verslui užtruktų ir netgi taptų galvos skausmu, UAB „Siramis“ versle – kasdienybė.

Išorinį transporto paslaugos teikėją verta rinktis ir tada, kai pervežamas krovinys turi ne vieną, o kelis gavėjus. Transporto paslaugos profesionalai UAB „Siramis“ gali suorganizuoti visą krovinio gabenimo paslaugą, nuo krovinio paėmimo iš siuntėjo, iki jo perskirstymo į mažesnius krovinius, optimalaus trumpiausio maršruto sudarymo ir nugabenimo gavėjams. Žinodami įvairias krovinių verslo gabenimo subtilybes, „Siramis“ specialistai galės užbėgti už akių potencialiems nesklandumams, ir sutaupyti kliento lėšų. Taip pat „Siramis“ gali ne tik užtikrinti krovinių transportavimą, bet ir prekių likučių tvarkymą. Be to, transporto paslaugos teikėja gali perimti ir užsakymų planavimą – pasirūpinti tuo, kam, galbūt kitą pagrindinę veiklą turinčiam verslui neužtenka jėgų, žmogiškųjų išteklių ar laiko.

Taupo laiką ir lėšas

Taupo laiką ir lėšas

Kartais verslas baiminasi įvairius, su įmonės veikla susijusius, procesus paleisti iš savo rankų ir pasinaudoti 3PL logistikos paslauga. Visgi privalumų tokia logistika turi ypač daug, trūkumų iš esmės – nė vieno.

Vienas svarbiausių 3PL logistikos privalumų tas, kad „Siramis“ klientai išvengia išlaidų, be kurių neįmanoma apsieiti nusprendus įkurti savo transportavimo, logistikos ir sandėliavimo padalinį. Taip pat nereikia išlaidų savo sandėlio statybai arba nuomai, nereikia leisti pinigų vilkikams, jų nuomai ar pirkimui, taip pat – autoparko valdymo skyriui. Netenka sukti galvos ir dėl galimo transporto remonto, mat šiuo atveju 3PL paslaugos teikėjas užtikrins, kad gedimo ar kitokių nesklandumų atveju važiuoti negalintį sunkvežimį tuoj pakeis kitas.

Patikėjus logistikos ir transportavimo procesą UAB „Siramis“ specialistams, sutrumpės prekių paskirstymo laikas, padidės tempas. Mat logistikos profesionalai pasirūpins kuo trumpesniais maršrutais ir kuo sklandesniais procesais. Be to, krovinių pervežimo, paskirstymo veiklą patikėjus „Siramis“, bus lengviau valdyti prekių likučius sandėlyje, mat nuosavą sandėlį turinti logistikos bendrovė tiksliai informuos, koks prekės likutis, ko reikėtų papildomai ir pan.

Visų svarbiausia, kad patikėjus transportavimą ir logistiką šios srities profesionalams, klientas galės susitelkti į darbus, kurie jam patys svarbiausi, imtis savo tiesioginės veiklos ir užtikrinti, kad augimui ir plėtrai nekliudys rūpesčiai sunkiai suvaldomame nuosavame logistikos skyriuje.

Tranzito skaičiuoklė

Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką „SUTINKU” arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama Privatumo Politikoje.
Sutinku